Укладання бруківки та благоустрій територій

Процес укладання бруківки

Етап 1. Проектування

Першим кроком в процесі укладання бруківки є планування та проектування майбутнього проекту. Необхідно оцінити розміри території, навантаження на поверхню, тип бруківки, додаткові послуги та скласти кошторис.

Етап 2. Підготовка покриття

Наступним етапом є зняття верхнього шару гумусу та родючого ґрунту. В залежності від товщини та виду бруківки, глибина укладання складає від 25 см (під пішохідну зону) до 65 (для важкогабаритного транспорту). Землю розрівнюють, забирають камені і коріння квітів. Наявні западини засипають щебенем або ж ґрунтом. Далі виконують всі роботи по водовідведенню та прокладанню електрокабелів. В кінці необхідно все утрамбувати, провівши віброущільнення вирівняного дна котловану.

Також при укладанні бруківки необхідно враховувати багато деталей. При вологому ґрунті використовується геосинтетичне полотно, яке рівномірно розподіляє навантаження на ґрунт і зберігає дренажну систему в робочому стані протягом тривалого періоду часу.

Етап 3. Встановлення обмежувачів (бордюрів)

Форма майбутньої конструкції фіксується за допомогою бордюрів чи поребриків, між якими і буде укладена бруківка. Бордюр або поребрик використовують для того, щоб уникнути «розповзання» бруківки по краях. Вони повинні досягати половини висоти бруківки і потім можуть бути прикриті природним ґрунтом. Бордюр робить пішохідну зону міцнішою та довговічнішою.

Етап 4. Щебенева основа

На підготовлений базовий шар ґрунту можна викладати гравій або щебінь, який не тільки підвищить стійкість тротуару чи території, а й виступатиме в ролі дренажної системи. Матеріал укладається шарами по 10-15 см. Це необхідно для того, щоб бруківка витримувала всі необхідні навантаження. Поверху щебеню створюється піщана подушка. Найкраще підійде річковий пісок без домішок глини.

Етап 5. Влаштування шару підсипки.

Монтажний шар підсипки робиться з піску та дрібного щебеню. Його товщина в спресованому стані повинна складати 3 – 5 сантиметрів. Якщо вона перевищить допустиму норму, покриття може деформуватися від навантаження. У деяких випадках, коли укладання тротуарної плитки проходить на ділянці з передбачуваним підвищеним навантаженням, в підстильний шар додається в’яжучий матеріал – цемент (в співвідношенні 1: 7) або гашене вапно (у співвідношенні 1: 8). Далі підсипку необхідно вирівняти так, щоб укладена на неї бруківка знаходилась приблизно на 1 см вище від запланованого рівня.

Етап 6. Укладання бруківки

Укладати тротуарну плитку слід починати від бордюру. Плитку викладають в напрямку від країв території до центру, відповідно до вибраного дизайну. Слід зважати на те, щоб вся бруківка була покладена рівномірно. Техніка укладання бруківки для фахівців не становить особливої складності, вона може бути викладена по колу, у вигляді різних орнаментів, пелюсток. Комбіновані варіанти передбачають поєднання різних стилів.

Етап 7. Засипка швів цементно-піщаною сумішшю та трамбування віброплитою.

Коли укладання тротуарної плитки пройшло стадію трамбування, проводиться заповнення швів. Їх засипають піском до рівня поверхні бруківки. Крім піску можна використовувати щебінь фракції 0,2 – 0,4 мм або гравій. При великому навантаженні на тротуарну плитку, шви заливають розчином цементу або стійкої до нафтових продуктів масою. У цьому випадку їх ширина повинна бути від 8 мм. Після того, як шви заповнилися, тротуарна плитка очищається від залишку піску, її поверхня додатково ущільнюється за допомогою вібраційної машини(віброплити). Це останній етап укладання, отже бруківка готова до експлуатації.

×
Замовити зворотній дзвінок