Технологія виробництва

В даний час для виробництва тротуарної плитки (бруківки) використовують дві базові технології: вібролиття з використанням пластифікуючих добавок і вібропресування. Першим етапом є підготовка суміші зі щебеню піску та цементу, яку далі передають на бетонний завод, де додають решту компонентів.

При виготовленні бруківки застосовується метод почергової заливки у форми двох, різних за складом бетонів, з подальшим вібруванням. Перший шар – фактурний, забезпечує основні якісні показники плитки (водопоглинання, морозостійкість). При виготовленні кольорової бруківки додається барвник. Другий шар – основний, задає бруківці бажану товщину і є основним носієм міцності. Бетон, що використовується при вібропресуванні, має низьке водо-цементне співвідношення. Вібропресування знижує витрату цементу і забезпечує високу міцність (М300-400) і морозостійкість (М200-400) тротуарної чи бруківки. Отримана таким чином тротуарна плитка та бруківка вирізняється точною геометричністю ліній.

Готові вироби на палетах відправляють в сушильне відділення. Далі проводиться складування бруківки на піддони для досягнення нормованої міцності (мінімум 27 діб).

Після того, як твердість виробів досягла 70%, їх дістають і вручну виконують перевірку якості. Вся бруківка проходить перевірку на замороження, тиск та ударостійкість.

Далі продукцію відправляють на лінію упаковки і перевозять на склад. Така бруківка повністю готова до використання.


Підготовка суміші

Подача суміші в прес
і пресування

Виїзд готових виробів
з пресу

Складування для підсихання

Складування на піддони
готових виробів

Виробнича лінія практично повністю автоматизована. Основні етапи процесу, починаючи від дозування компонентів і закінчуючи визначенням рівня вологості бетону, постійно контролюються.

×
Замовити зворотній дзвінок